Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

Masaj Taşları

Avcılar masaj salonu, Blog, istanbul masaj salonu, Kadıköy masaj salonu, Şişli masaj salonu 10 Mayıs 2015

Masaj Taşlarının Faydaları Nelerdir?

Alternatif bakım olarak görülen ve hem güzellik hem de cilt sağlığı için mükemmel bir yöntem olan sıcak taş masajı, binlerce yıldır Uzak Doğu’da uygulanır. Masaj taşları konusunda çok hassas davranan Uzak Doğu masözleri, bu materyallerin vücuda pek çok faydası olduğunu savunur.

Masaj taşlarının faydalarının bir bir ortaya çıkması ile günümüzde de pek çok masaj salonunda kullanılmaya başlandı. Kaslarda meydana gelen ağrıların ısı ile rahatladığını ve ağrı hissinin azaldığını tespit eden uzmanlar, masaj taşlarının bu şekilde fayda sağlayacağını ortaya koymuşlardır.

Sıcak Taş Masajı

Günümüzde çeşitli hastalıkları tedavisinde doktor önerisi üzerine uygulanan sıcak taş masajı, su içinde ısıtılarak hazır hale getirilir. Yapı itibari ile siyah ve pürüzsüz olan masaj taşları, oldukça sert bir yapıya sahiptir. Masaj için uygun hale getirildikten sonra hastanın sırt, bel, boyun, ayak araları, avuç içi ve karın gibi bölgelerine uygulanır. Sıcak taş masajında lav taşları, ısıyı çabuk kaybetmediği ve ısıyı son derece iyi tuttuğu için sıklıkla tercih edilir.

Kaslar üzerinde canlandırıcı ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olan sıcak masaj taşları, vücuda ısının nüfuz etmesini sağlar. Isı sayesinde kan dolaşımı hızlanır ve hücreler daha fazla oksijen alır. Bu sayede de metabolizma hızlanmış olur.

Volkanik masaj taşları ile sürekli ve düzenli olarak masaj yaptırmanız durumunda vücudunuzda yer alan sarka isimli enerji merkezleri uyarılır ve bedeniniz negatif enerjiden olabildiğince uzaklaşır. Ruhunuzun yenilendiğini hissedeceğiniz masaj taşları sayesinde zihinsel ve fiziksel rahatlamaları aynı anda yaşayabilirsiniz.

Sıcak Taşların Faydaları

Faydaları sayılmakla bitmeyen sıcak taş masajı ayrıca baş ağrısına, strese, uykusuzluğa, regli döneminde meydana gelen şiddetli karın ve bel ağrısına, dolaşım sisteminin hızlanmasına, bağışıklığın güçlenmesine, toksinlerin vücuttan dışarı atılmasına, metabolizmanın hızlanmasına, gerginliğe, omuz ve sırt ağrılarına olumlu etkileri vardır.

Eklem rahatsızlıkları ve kanser gibi hastalıklarda da her ne kadar fayda sağlasa da bu tür rahatsızlıklarda masaj yaptırmadan önce mutlaka uzman bir doktor ile görüşülmeli ve izin alınmalıdır. Aksi takdirde yanlış yapılan ya da yapılmaması gereken masaj yüzünden kalıcı sorunlar ile karşılaşılabilir.

Bir yorum yazın

 • Kartal Masaj Salonu Hizmetleri

  Tarafından de 11 Mart 2017 - 0 Yorumlar

  Kartal Masaj Salonu Hizmetleri Türk ve doğu kültüründe yaygın olan hamamlar günümüzde daha fazla çeşitliliğin bir arada olduğu konseptler halinde de sunulabiliyor. Bu işletme modeli maliyetleri azaltma açısından tutarlı olduğundan daha ucuz hamam ve masaj kampanyaları düzenleme şanslarına da sahipler. Masaj Terapisi Hizmetleri ve Masaj Yöntemleri Bazı ucuz hamam ve masaj kampanyaları ile gündeme gelen […]

 • Yüz Gerdirme

  Tarafından de 9 Mart 2017 - 0 Yorumlar

  Yüz Gerdirme Her ne kadar estetik cerrahinin kadınlar için olduğu düşünülse bile günümüzde erkekler de bu imkandan yararlanmaya başladılar. Özellikle yüz gerdirme operasyonları erkekler arasında çokça uygulanıyor. Magazin dünyası ünlüleri ve Hollywood yıldızları arasında oldukça yaygın. Bu konuda ilgi çekici olansa yüz gerdirme işlemi geçirmiş bir erkeğin bunu kadınlara oranla daha rahat açıklayabilmesi. Estetik operasyon […]

 • Yaza Özel Masaj Fırsatları

  Tarafından de 20 Mayıs 2017 - 0 Yorumlar

  Yaza Özel Masaj Fırsatları Bazı özel spa merkezleri yazı gelmesi ile masaj uygulamalarında kampanyalar yapmaktadır. Nedense masaj genellikle kış aylarında yaptırılan bir uygulamadır. Bu nedenle yaz aylarında müşterileri çekme adına uygulanan bu yaza özel masaj fırsatları sayesinde uygun fiyata masaj yaptırma şansı bulabilirsiniz. Masaj Yaptırmanın Zamanı Masaj belli zamanlarda yapılması şart koşulan bir uygulama değildir. […]